Mikrokanuler Vaser Liposuction Nedir?

Vaser Liposuction, liposelektif (yağ hücresine duyarlı) olması sebebiyle konvansiyonel liposuction tekniklerinden farklılık göstermektedir. Bu işlem sayesinde liposuction ile elde edilen sonuçların tamamına ulaşmak mümkün olup beraberinde bazı avantajlar da sağlamaktadır.

Vaser liposuction tekniğinde klasik liposuction işleminden farklı olarak sıvı verme basamağını takiben “Vaser” cihazı yardımıyla yağ hücrelerini parçalama ve sıvılaştırma uygulanır. Bu işlemi takiben parçalanan yağ dokuları kanüller yardımıyla dışarı çekilir. Yöntemin yağ hücreleri üzerine odaklanmış olması liposuction sırasında kan damarı ve sinirler üzerinde hasar oluşma ihtimalini azaltmakta buda ameliyat sonrasında daha az morluk, daha az his kaybı, daha sıkı ve düzgün cilt görünümü olarak bize pozitif getiri sağlamaktadır. Bunlara ek olarak özellikle bel bölgesinin inceltilmesini, daha derin popo başlangıç noktası olmasını, karın ön duvarında six-pack görüntüsünü isteyen hasta gruplarında sonuçlar son derece memnuniyet vericidir. Ameliyat hazırlık ve sonrası dönem klasik liposuction ile aynıdır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Liposuction hangi bölgelere uygulanır?

Karın, bel, sırt, basenler, bacak içi, diz, kollar, göğüs ve gıdı bölgesine uygulanabilir.

Liposuction yaptırmalı mıyım?

Diyet ve egzersize rağmen bölgesel dirençli yağlarınız var ise ve bundan dolayı sıkıntı yaşıyorsanız Evet “Liposuction” yaptırabilirsiniz.

Operasyon öncesi nelere dikkat edilmesi gerekir?

Muayeneniz sırasında tüm beklenti ve kaygılarınızı doktorunuz ile paylaşmalısınız. Muayene sırasında genel sağlık durumunuz hakkında size sorulacak bilgilere detaylıca cevap vermeli, geçirdiğiniz hastalık, kullandığınız ilaçlar konusunda doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Fizik muayeneniz sırasında operasyon bölgeleri belirlenecek, yeni vücut şekliniz hakkında konuşulacaktır.

Operasyon nasıl olacak?

Hastanemizde gerçekleştirilecek operasyonunuz uygulamaya göre sedasyon + lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılacaktır. Ortalama süresi 1 – 2 saattir, uygulanacak bölgenin sayı ve büyüklüğüne göre süre değişebilir.

Anestezi hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

Liposuction operasyonu öncesinde anestezi hekimi tarafından muayeneniz yapılacak ve bilgilendirileceksiniz. Kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve alkol, sigara gibi anesteziyi etkileyen faktörler doktorunuzun öngördüğü tarih itibari ile kesilmelidir.

Operasyon sonrası süreç nasıldır?

Operasyon sonrası hafif ağrılarınız olabilir ama verilen ağrı kesicilerle genellikle rahat geçer. Hastanemizde bir gece kalmanız gerekebilir. Operasyon 2 – 3 mm. kesilerle yapıldığı için iyileşme hızlı olacak ve zamanla izler kaybolacaktır. Operasyondan sonra size özel korse giydirilir, korseyi 3 hafta giymeniz faydalı olacaktır. 5. gün ilk kontrolünüz yapılacak ve daha sonrasında doktorunuz sizi yönlendirecektir

Operasyon sonrası sosyal hayata dönüş süreci

Erken dönemde bir miktar morarma olabilir, bu durum hızla düzelecektir. Başlangıçta kilonuzda herhangi bir değişiklik hissedilmeyebilir, bu ödem kaynaklıdır ve 20 – 25 gün sürebilir. 1,5 – 2 ay içinde vücudunuzun şekillenmeye başladığını görürsünüz. Sosyal hayat ve iş yaşamınıza 1 – 3 gün içinde dönebilirsiniz.