ERKEK Yağ ENJEKSİYONU

Yağ enjeksiyonu bir yerden alınan yağ hücrelerinin vücudun başka bir yerine verilmesidir. Verilen yağ hücreleri yeni yerlerinde yaşamaya devam ederler ve orada bir dolgu maddesi görevi görürler. Bu işlem sırasında hastanın doktorun uygun gördüğü bölgesinden alınan yağ hücreleri, en çok yüz derisinin altına olmak üzere gerekli alanlara enjekte edilmektedir.

Neden Yağ Dolgusu?

Vücuda ve yüze hatlarını veren yumuşak doku desteği yaşa veya kilo kaybına bağlı olarak azalabilir. Yüzde en çok gözaltlarında halkalanma olarak görülen bu sonuç kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterir. Vücutta popo ve göğüs dekoltesinde desteğe ihtiyaç duyulabilir. Bu durumda dolgu malzemeleri imdadımıza yetişir. Biyolojik dolgu malzemeleri arasında en çok tercih edilen, kişinin kendi yağ dokusudur. Bu yöntemde karın, bel veya uyluk bölgesinden alınan yağ dokusu özel enjektörlerle sorunlu bölgelere transfer edilmekte; böylece dudak, elmacık kemiği çene ucu gibi yüz bölgelerinde dolgunluk ve yüz konturunda uyum sağlanmakta, yüzdeki derin kırışıklıklar hacim sağlanarak giderilmektedir. Kişinin kendi yağ dokusu alınırken yağ hücreleri ile birlikte sağlıklı kök hücreleri de alınmakta ve kişiye enjekte edilmektedir. Böylece taze kök hücrelerinin uyarıcı ve canlandırıcı etkisi ile enjekte edilen bölgenin cilt yapısında da bir tazelik, canlılık ve parlaklık elde edilmektedir. Bu yüzden yağ dokusu enjeksiyonlarına, kişinin kendi kendine gençlik aşısı yaptırması olarak bakılabilir.

Yağ Nasıl uygulanır?

Bu işlem uygulanırken yağ alınacak ve enjekte edilecek olan bölgeler lokal anestezi veya genel anestezi altında uyuşturulur. İnce bir liposuction (yağ emme) kanülü ile yağ dokusu alındıktan sonra destek gerektiren bölgeye özel enjektörlerle transfer edilir. Hücreler transfer sırasında zarar görmemelidir. Alınan hücrelerin hava ile temas etmemesi, yağların verildiği enjektörlerin boyutları, uygulanılan basınç da, kullanılan alet ve teknikler son derece önemlidir.

Nerelerde Uygulanabilir ?

Yüz hatlarını ve alnı yuvarlamak, dudakları dolgunlaştırmak, elmacık kemiklerini vurgulamak, yaşla birlikte ağız kenarında ve eller üzerinde oluşan çizgileri ortadan kaldırmak, alt çeneyi büyütmek için, yara ve yanık izlerini ortadan kaldırmak ve cilt kontur bozukluklarını düzeltmek için yağ transferinden faydalanırız. Aynı zamanda göğüs dekoltesine destek olarak yada popoyu yuvarlamak amacıyla yağ transferi yapılabilir. Uygulamanın sonuçları kalıcıdır.

Uygulama Öncesi ve Sonrası

Müdahale sonrası kombine (yağ enjeksiyonuna ek olarak aynı ameliyatta yapılan burun estetiği gibi diğer estetik ameliyatlar) dışında hastanede kalmaya gerek yoktur, hasta aynı gün evine gidebilir. Kişi sosyal yaşamına yapılacak işleme bağlı olarak 1 ile 3 gün arasında dönebilir. Operasyondan sonra yağ verilen yerlerde ödem olması doğaldır. Özellikle dudaklarda daha belirgindir. Bu ödem birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçecek ve estetik görsel son şeklini yaklaşık 10 gün sonra alacaktır.

Hayatımıza kattıkları

Ciltte genel bir gençleşme ve tazelenme olur. İncelmiş olan cilt dolgunlaşır, kurumuş cilt nemlenir, ince kırışıklıklar ve lekeler azalır. Doğru uygulandığında yağ dolgusunun sonuçları kalıcıdır. Bu sayede hedeflediğiniz görüntüye kesi izi olmadan kalıcı bir şekilde sahip olabilirsiniz.