Kadın Genital Estetiği Nedir?

Yaşın ilerlemesi, doğum sebebi ile oluşmuş komplikasyonlar (dikiş izi, aşırı genişleme vb.) genetik, kilo alıp verme gibi nedenlerle genital bölgede oluşmuş deformasyonların düzeltilmesi mümkündür. İç veya dış dudakların küçültülmesi (fazla dokunun çıkarılması veya liposuction ile), dolgunlaştırılması, vajinanın sıkılaştırılması, alttaki destek doku ve kasların daha sıkı hale getirilmesi, pubis bölgesi inceltilme ve yükseltilmesi, G noktası hassasiyetinin arttırılması, klitorisin hassasiyetini arttıracak müdahalelerin yapıldığı işlemlerdir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Genital Estetik Operasyonu yaptırmalı mıyım?

Ağrılı ilişki, ilişkiden kaçınma ve özgüveninizde eksiklik hissediyorsanız ve görsel problemler yaşıyor iseniz EVET “Genital Estetik Operasyonu” yaptırmalısınız.

Operasyon nasıl olacak?

Hastanemizde gerçekleştirilecek operasyon, içeriğine göre sedasyon + lokal veya genel anestezi altında gerçekleşir. Operasyonun ortalama süresi 45 dk ile 1,5 saat arasında değişebilir. İşleme göre hemen taburcu olabilir yada hastanede bir gece kalabilirsiniz.

Anestezi hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

Genital Bölge Operasyonu öncesinde anestezi hekimi tarafından muayeneniz yapılacak ve bilgilendirileceksiniz. Kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve alkol, sigara gibi anesteziyi etkileyen faktörler doktorunuzun öngördüğü tarih itibari ile kesilmelidir.

Operasyon sonrası sosyal hayata dönüş süreci

Operasyonun ardından sosyal hayata hemen dönersiniz ancak ağır kaldırmak ve bazı spor aktivitelerini yapmak, havuz saunaya girmek ve cinsel ilişkiye girme sürecini doktorunuza danışmalısınız. Kabızlıktan kaçınmalı hijyen kurallarına dikkat etmeniz gerekmektedir.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]