Dudak Estetiği Operasyonu Nedir?

Kadın çekiciliğinde önemli rol oynayan dolgun ve diri dudaklar için Plastik cerrahlar çeşitli çareler sunmaktadırlar. İnce dudakların kalınlaştırılması, kalın ise inceltilmesi, dudak çevresinde oluşan kırışıklık ve deformasyonların çeşitli teknikler ile düzeltilmesi mümkün.

Dudak estetiğinde dudak hacmini arttırmaya yönelik; hyalurinik asit içeren dolgu maddesinin dudak içine enjekte edilmesi, kişinin kendi vücudundan alınan yağların özel bir işlemin ardından dudak içlerine enjeksiyonu (bknz. Vaser Liposuction) gerçekleştirilir. Dudak inceltme için ise, dudak içlerinden açılan küçük kesiler yardımı ile kalın görünen kırmızı kısmın içeri doğru çekilmesi tekniği kullanılmaktadır. Ayrıca “Botilinum Toksin” da dudak estetiğinde sıklıkla kullanılmaktadır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Dudak estetiği operasyonu yaptırmalı mıyım?

Dudak yapınızda asimetri var ise, olmasını istediğinizden ince yada kalın ise dudak çevresinde kırışıklıklar ve aşağı doğru sarkan dudak kenarlarının sebep olduğu mutsuzluk ifadesi sizi olumsuz etkiliyor ise EVET “Dudak Estetiği” için uygun bir hasta olabilirsiniz.

Operasyon öncesi nelere dikkat edilmesi gerekir?

Muayeneniz sırasında tüm beklenti ve kaygılarınızı doktorunuz ile paylaşmalısınız. Muayene sırasında genel sağlık durumunuz hakkında size sorulacak bilgilere detaylıca cevap vermeli, geçirdiğiniz hastalık, kullandığınız ilaçlar konusunda doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Operasyon nasıl olacak?

Hastanemizde gerçekleştirilecek operasyon uygulanacak tekniğe göre sedasyon + lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılacaktır. Ortalama süresi 15 dk. ile 30 dk. arasında değişir.

Anestezi hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

Dudak Estetiği operasyonu öncesinde anestezi hekimi tarafından muayeneniz yapılacak ve bilgilendirileceksiniz. Kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve alkol, sigara gibi anesteziyi etkileyen faktörler doktorunuzun öngördüğü tarih itibari ile kesilmelidir.