Vücutta Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Bu ameliyat, son yıllarda zayıflama ameliyatlarının yaygınlaşması üzerine aşırı kilo kaybı (25-30 kg ve üzeri) yaşayan hastalarda sarkan vücut dokularının doğal anatomiye uygun şekilde vücuttan uzaklaştırılmasıdır. Ameliyatta sarkmış vücut, sanki bir pantolon aşağıdan yukarı çekiliyormuşçasına bedene giydiriliyor ve fazlalık doku uzaklaştırılıyor. Aynı şekilde sarkan üst beden derisi için de bir tişört giydiriliyormuşçasına aşağı bedene oturtma işlemi yapılıyor. Özet olarak, bu ameliyatı alt bedenin üst bedene oturtulması işlemi olarak tanımlayabiliriz. İşlem sayesinde karın ön duvarı, bel kavisi, yan bacaklar, kasık bölgesi, genital bölge ve popo bölgesi askılanarak şekillendiriliyor. Ayrıca atılacak popo bölgesi dokusu protez olarak kullanılarak daha doğal ve belirgin bir popo elde edilebilir.

Ameliyatın Avantajları Nelerdir? 

Bu ameliyat, vücudu şekillendirme açısından karın germe ameliyatlarına göre hem daha etkili bir yöntem hem de sonrasında daha hızlı iyileşme süreci yaşanıyor. Aynı ameliyatta popo ve yan bacaklar da askılanıyor. Ayrıca karın germeyle uzaklaştırılamayan dikey plandaki karın dokusu Pantolon Giydirme Ameliyatın Avantajları Nelerdir? Bu ameliyat, vücudu şekillendirme açısından karın germe ameliyatlarına göre hem daha etkili bir yöntem hem de sonrasında daha hızlı iyileşme süreci yaşanıyor. Aynı ameliyatta popo ve yan bacaklar da askılanıyor. Ayrıca karın germeyle uzaklaştırılamayan dikey plandaki karın dokusu Pantolon Giydirme Ameliyatı ile uzaklaştırılabiliyor.

Pantolon Giydirme Ameliyatı için Uygun Adaylar Kimlerdir?

Ameliyata uygun adaylar kilo verme süreci tamamlanmış, zayıflama ameliyatı üzerinden 1 ila 1,5 yıl gibi bir süre geçmiş, 25-30 kg arasında kilo vermiş ve vücudunda belirgin sarkması olan hastalardır.

Ameliyat Sonrasında Nasıl Bir İyileşme Süreci Gözlemleniyor? 

Hızlı bir iyileşme süreci yaşanıyor. Hasta dördüncü saatte ayağa kalkıp ihtiyaçlarını giderebiliyor. İki gün hastanede kaldıktan sonra taburcu ediliyor. İşine dönmesi 10-12 günü bulabiliyor. Ameliyat sonrasındaki 2 ila 6 ay içinde cilt dokusu zemine oturuyor ve son şeklini alıyor.

AMELİYAT ÖNCESİNDE VE SONRASINDA NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİYOR?

Ameliyat öncesinde alkol, sigara, kan sulandırıcı ilaçlar ve bitkisel ürünlerden uzak durmak gerekiyor. Ameliyat günü gecesi yemeyi ve içmeyi bırakıp ertesi sabah hastaneye aç gelmek gerekiyor. Düzenli kullanılan bir ilaç varsa bunu doktorunuza belirtmeniz büyük önem taşıyor. Ameliyat sonrası kişisel hijyene dikkat etmek, yaklaşık 1,5 ay spor yapmamak ve iki ay sigaradan uzak durmak gerekiyor. Riskli bir ameliyat olmamakla beraber doktor kontrollerini aksatmamak olası sorunları ortadan kaldırıyor.