Işık Dolgusu

Cildimiz her geçen gün daha da yaşlanır ve eski parlaklığını, canlılığını kaybeder. Bu değişikliğin en önemli sebebi ciltteki hyralüronik asit miktarının azalmasıdır. Beslenme ve yaşama şeklimizin kalitesi de bu döngüye etki eder. Hyralüronik asit yoğun su tutucu etkisi nedeniyle cildin nemli ve diri gözükmesini sağlar. Bir bebeğin yüzündeki canlılık ve dolgunluk görüntüsü yaşlandıkça kaybolur. Işık dolgusu bu kaybolan nemin ve canlılığın tekrar geri kazanılmasını ve cildin tekrar yoğunlaştırılmasını hedefler.

Işık dolgusu Redensity I ve II olarak ikiye ayrılır.

Işık dolgusu 1 aslında tüm yüz, dekolte bölgesi hatta ellerimize bile uygulanabilir. Bu uygulama yeni bir konsepttir. Bir kür 2 – 3 hafta ara ile uygulanan 3 seanstan oluşur. 1,5 yıl kadar etki ve kalıcılık gösterir.

İlk uygulamadan itibaren gözle görülür şekilde sonuçlar ortaya çıkar. Cildin yeniden canlanması ve parlak görünümünün artması için gerekli olan yoğun hyralüronik asit içeriği ile hazırlanmıştır. Ayrıca cildin yeniden canlanması için 8 amino asit, 3 antioksidan, 3 mineral ve vitamin içerir.

Yüz, boyun, dekolte ve ele uygulanabilir. Ayrıca gözaltında oluşan morluğu da azaltır. Yapılan bu işlem ile cilt daha nemli, daha canlı görünmeye başlar aynı zamanda kırışıklıklarda da azalmalar olur. Doldurulan çizgiler ile daha dolgun bir cilt ve karanlık bölgelerin kaybolması ile de cildin ışığı yansıtma kapasitesinde gözle görülür bir düzelme sağlanır.

Işık dolgusu 2 yani Redensity-2 ise sadece alt gözkapağı problemleri için üretilmiş hyralüronik asittin yeni bir formudur. Pek çok insan gözaltı torbaları ya da kararan halkalar nedeniyle daha yaşlı ve daha yorgun görünür. Gözaltı torbaları yapısal, yorgunluk, uyku düzensizlikleri ve sağlıksız yaşam tarzına bağlı oluşabilir. Temel uygulama noktası gözyaşı pınarını doldurarak gözaltı halkalarını ve torbalanmasını azaltmaktır. Buna ilaveten alt gözkapağı morluğunun azalmasına da yardımcı olur. Ayrıca göz etrafına da uygulanarak bu bölgedeki cildin gençleşmesini de sağlar.