Göz Kapağı Estetiği Nedir?

İletişim esnasında ilk temas gözlerdedir. Yerçekimi, yaş ve genetik gibi faktörlerin etkisi ile göz çevresinde deformasyonlar oluşabilmektedir. İhtiyaca göre sadece üst veya alt kapaklar yada her iki bölgede ameliyat edilebilir.

Üst göz kapağında kırışıklık ve cilt fazlalığı alt göz kapaklarında ise torbalanma ve sarkmalar oluşabilir. Bu durum ifadenin yorgun ve kişinin olduğundan yaşlı görünmesine sebep olur, görmeyi engelleyecek kadar ilerleyebilir.

Üst göz kapağında kıvrım bölgesi içinde kalacak şekilde, alt kapakta ise kirpiklerin hemen altından açılan kesiler yardımı ile fazla deri çıkarılır, göz kapaklarının eski formuna kavuşması dolayısı ile gözde gençleşme sağlanır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Göz kapağı operasyonu yaptırmalı mıyım?

Göz çevrenizdeki ciltte gerginlik kaybı, gözlerinizde yorgun bir ifade ve gözaltı torbalarında belirginleşme var ise EVET “Göz Kapağı Operasyonu” yaptırabilirsiniz.

Operasyon öncesi nelere dikkat edilmesi gerekir?

Muayeneniz sırasında tüm beklenti ve kaygılarınızı doktorunuz ile paylaşmalısınız. Muayene sırasında genel sağlık durumunuz hakkında size sorulacak bilgilere detaylıca cevap vermeli, geçirdiğiniz hastalık, kullandığınız ilaçlar konusunda doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Operasyon nasıl olacak?

Hastanemizde gerçekleştirilecek operasyonunuz duruma göre sedasyon + lokal anestezi ile yapılacaktır. Ortalama süresi 1 – 1.5 saattir, hastanede kalmanıza gerek yoktur.

Anestezi hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

Göz Kapağı operasyonu öncesinde anestezi hekimi tarafından muayeneniz yapılacak ve bilgilendirileceksiniz. Kan sulandırıcı ilaçlar, vitaminler ve alkol, sigara gibi anesteziyi etkileyen faktörler doktorunuzun öngördüğü tarih itibari ile kesilmelidir.

Operasyon sonrası sosyal hayata dönüş süreci

Operasyon sonrası erken dönem de hafif ağrılarınız olabilir ama verilen ağrı kesicilerle genellikle rahat geçer. Göz etrafında ödem ve morluk, gözlerde yanma ve kuruluk hissi olabilir. 1 hafta içinde kendiliğinden geçer. Bu süreç içinde özel göz damlaları ve göz jelleri ameliyat sonrası süreci daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır. Kontak lens bir hafta sonra kullanılabilir.