SAÇ PRP UYGULAMASI

PRP saç tedavisi doku yenilenmesi yöntemiyle gerçekleştirilen, saç dökülmesinin azaltılmasına ve zayıflamış saç köklerinin canlandırılmasına yönelik olarak uygulanan bir tedavidir. PRP ile zayıflayan veya ölmeye başlayan saç köklerinin, tüy haline gelmiş saç tellerinin canlandırılması ve eski sağlığına kavuşturulması mümkündür. Çevresel etkenler, genetik faktörler, yaşlanma, stresli yaşam, sigara ve alkol kullanımı gibi metabolizmayı olumsuz etkileyen bazı koşullara maruz kalındığında hücre yenilenmesi yavaşlar veya tamamen durur.

PRP saç tedavisi bu olumsuz koşulların sebep olduğu saç dökülmesi, yağlanma, kepeklenme gibi kişinin kendi kanında mevcut olan onarıcı maddelerin saçlı bölgeye transfer edilmesiyle yok etme esasına dayanır.

PRP saç tedavisinde gerçekleştirilen bu işlem 30 dakika sürmektedir. Bu uygulamada hastadan alınan 10cc ölçeğindeki kanın özel bir cihazda ayrıştırılmasıyla kandaki akyuvarların, trombositlerin, pıhtılaşma faktörlerinin özel bir işlemden geçirilmesiyle PRP tedavisi için gerekli olan plazma hazırlanır. İşlemden sonra hastada, yapılan operasyona dair herhangi bir acı ve iz oluşmamaktadır.

Hazırlanan plazmanın hastaya enjekte edilmesinden sonra kişi normal hayatına devam edebilmektedir. 3 ay boyunca ayda bir kez tekrarlanan bu işlemin sonuçlarının uzun süreli olabilmesi için, yılda bir defa olmak üzere işlemin tekrar edilmesi tavsiye edilir.